Ομιλητές
Κατερίνα Γρηγοριάδου
[Φιλόλογος - Υπεύθυνη Επικοινωνίας του ΔΗ.ΠΕ.ΘΕ. Βέροιας]
Σοφία Ηλιάδου – Τάχου
[Καθηγήτρια Νέας Ελληνικής Ιστορίας & Ιστορίας της Εκπαίδευσης, Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας]
Στράτος Τζίτζης
[2Σκηνοθέτης, Συγγραφέας]
Τάκης Ζαρκάδας
[Κτηνοτρόφος]
Δρ. Νικόλαος Καραφόλας
[Μηχανικός Οπτικών Επικοινωνιών, ESA]
Νίκος Τσιαμήτρος
[Διευθυντής Τεχνολογίας - Ariadne Maps]
Κωστής Ν. Μ. Καζαμιάκης
[Αρχιτέκτων, Ιστορικός Αρχιτεκτονικής, Ιστορικός Τέχνης]
Βλάσης Βλασίδης
[Αναπληρωτής Καθηγητής - Τμήμα Βαλκανικών, Σλαβικών & Ανατολικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Μακεδονίας]
Σοφία Γκαγκούση
[Δημοσιογράφος]
Δρ. Σταύρος Χαριζόπουλος
[Μηχανικός Λογισμικού - Facebook]
Οδυσσέας Γωνιάδης
[Σκηνοθέτης, Ηθοποιός - πρώην Πρόεδρος ΔΗΠΕΘΕ Βέροιας]
Άρης Δημοκίδης
[Δημοσιογράφος, Συγγραφέας]
Δρ. Βασίλης Κωσταντούδης
[Φυσικός - Ερευνητής Δημόκριτος]
Έλενα Χασιώτου -Μουδίρη
[Μουσικός, Διευθύντρια Φωνητικών Συνόλων]
Σούλης Λιάκος
[Φαρμακοποιός, Μουσικός]
Βασίλης Παπάς
[Ποιητής]
Νικόλαος Μπαζάκας
[Διευθύνων Σύμβουλος - Sitael Hellas]
Δρ Γιώτα Φωκά
[Φυσικός - Ερευνήτρια CERN]
Γιάννης Σακαρίδης
[Σκηνοθέτης - Καλλιτεχνικός Διευθυντής "Φεστιβάλ Δράμας"]
Δρ Σάνη Δημητρουλοπούλου
[Φυσικός, Περιβαλλοντολόγος - PHE]
Αλέξανδρος Χαρκιολάκης
[Μουσικολόγος – Διευθυντής Συλλόγου "Οι Φίλοι της Μουσικής"]
Δρ. Ερωτόκριτος Κατσαβουνίδης
[Φυσικός, Ερευνητής MIT]
Σταυρούλα Τζιούρτζια
[Φοιτήτρια Αρχιτεκτονικής - ΑΠΘ]
Γεώργιος Μπίκας
[Πρόεδρος Επιμελητηρίου Ημαθίας]
Γιώργος Χατζάρας
[Προπονητής Ποδοσφαίρου]
Ευστρατία Ταζογλίδου
[Γεωπονος Msc, Σύμβουλος Αμπελουργίας, Οινοποιός]
Γιώργος Γώτης
[Συγγραφέας]
Έλσα Κορνέτη
[Ποιήτρια]
Διονύσης Μπαλτζής
[Μαθηματικός, Μεταπτυχιακός Φοιτητής]
Κωνσταντία Μαζαράκη
[Φαρμακοποιός-Φωτογραφός]
Βασίλης Καραγιάννης
[Συγγραφέας, Διευθυντής-Εκδότης της Λογοτεχνικής Επιθεώρησης της Κοζάνης "Παρέμβαση"]
Δρ. Ιωάννης Αβραμίδης
[Χειρουργός]
Δρ. Σάνια Παπά
[Θεωρητικός τέχνης ]
Νούλης Σιορμανωλάκης
[Συνταξιούχος]
Γιάννης Ξανθούλης
[Συγγραφέας]
Δημήτρης Καρασάββας
[Δημοσιογράφος]
Αναστασία Ταναμπάση
[Δρ. Ιστορίας της Εκπαίδευσης]
Μαρία Ανδρομάχη Χατζηνικολάου
[Εικαστικός, Ερευνήτρια]
Αγλαΐα Κρεμέζη
[Συγγραφέας, Δημοσιογράφος]
Μίμης Νικολόπουλος
[Μουσικός]
Κατερίνα Αναστασίου
[Εμψυχώτρια]
Κωνσταντίνος Λαζαράκης
[Master of Wine]
Αθηνά Φελούρη
[Εμψυχώτρια]
Θανάσης Μαρκόπουλος
[Ποιητής]
Γαρυφαλλία Κατσαβουνίδου
[Επίκουρη Καθηγήτρια, Τμήμα Μηχανικών Χωροταξίας και Ανάπτυξης, ΑΠΘ]
Γεράσιμος Καλλιγάς
[Εκδότης, Συλλέκτης]
Αφροδίτη Λίτη
[Γλύπτρια]
Δρ. Θεοφανώ Κολλάτου
[Ηλεκτρολόγος Μηχανικός - Επιστημονικός Συνεργάτης, Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας]
Βίλλης Γαλανομάτης
[Δημοσιογράφος]
Αθανάσιος Καραγιάννης
[Οικονομολόγος ΜΒΑ - AN.HMA A.E.]
Αλέξια Κουκουνασούλη
[Εμψυχώτρια]
Κωστής Γκαλίτσιος
[Εκπαιδευτικός]
Δημήτρης Βακάμης
[Γεωπόνος, Διευθυντής ArgoQ]
Δρ. Νικόλαος Τσιαπάρας
[Ζωγράφος]
Αθηνά Πλιάτσικα – Τσιπουρίδου
[Πρόεδρος Εμπορικού Συλλόγου Βέροιας]
Απόστολος Θυμιόπουλος
[Οινοποιός, Οινολόγος]
Γιάννης Καισαρίδης
[Συγγραφέας]
Αργύρης Μπορντένας
[Επιχειρηματίας]
Παύλος Πυρινός
[Πρώην Πρόεδρος ΔΚΒΒ]
Συμεών Καραφόλας
[Καθηγητής - Πανεπιστήμιο Δυτικής Μακεδονίας]
Αλέξανδρος Κόγκας
[Εκπαιδευτικός]
Γρηγόρης Κούτερης
[Γενικός Διευθυντής Επιχειρήσεων - Salt Pay ]
Δημήτριος Μάντζιος
[Πρόεδρος Ξενοδόχων Ημαθίας]
Γιάννης Μπουτάρης
[Οινοποιός]
Κλεοπάτρα Θεολογίδου
[Αρχιτέκτων - Αναστηλώτρια ]
Γεώργιος Πιπελίδης
[Διευθύνων Σύμβουλος - Ariadne Maps]
Δρ. Δημήτρης Ζυγομαλάς
[Αρχιτέκτων Μηχανικός - Υπηρεσία Νεωτέρων Μνημείων και Τεχνικών Έργων Κεντρικής Μακεδονίας ]
Κατερίνα-Μάρθα Clark
[Ντοκιμαντερίστρια, Μοντέζ]
Αντώνιος Λιόλιος
[Παθολόγος, Εντατικολόγος]
Αναστάσιος Σαρήογλου
[Μουσικός]
Αντώνης Κάλφας
[Ποιητής, Φιλόλογος]
Ολυμπία Χατζοπούλου
[Αρχιτέκτων - Πολιτικός Μηχανικός]